Elevi care fac cinste școlii prin rezultatele obținute

2010 – 2011

  • PÎRLEA EMILIANA – clasa a VIII-a – PREMIUL III  la Olimpiada de Limba şi literatura română, faza judeţeană (prof. îndrumător Ana Luiza Boboc)
  • COZMA MIHĂIŢĂ – clasa a VI-a – MENŢIUNE  la Olimpiada de fizică, faza judeţeană (prof. îndrumător Doina Dandu)
  • DARIA VLĂDUŢ VASILE – clasa a VII-a – MENŢIUNE  la Concursul de chimie „Petru Poni”, faza judeţeană (prof. îndrumător Doina Dandu)
  • TIMOFTE BIANCA MIHAELA – clasa a VII-a – MENŢIUNE  la Concursul de chimie „Petru Poni”, faza judeţeană (prof. îndrumător Doina Dandu)

2009 – 2010

  • CIUREA IOANA – clasa a VIII-a
    – MENŢIUNE  la Olimpiada de chimie – faza judeţeană (prof. îndrumător Doina Dandu)
    –  MENŢIUNE  la Concursul Naţional de chimie „Magda Petrovanu” organizat de Universitatea „A. I. Cuza”  Iaşi, Facultatea de Chimie (prof. îndrumător Doina Dandu)
    În prezent, eleva Ciurea Ioana urmează cursurile Colegiului Naţional „Emil Racoviţă” din Iaşi.

 

2008 – 2009

  • CIUREA IOANA – clasa a VII-a – MENŢIUNE  la Concursul de chimie „Petru Poni” – faza judeţeană (prof. îndrumător Doina Dandu)
  • AMARIEI VASILICA – clasa a VII-a – MENŢIUNE  la Concursul de chimie „Petru Poni” – faza judeţeană (prof. îndrumător Doina Dandu)

 

2008

  • MARDARI MIHAI-RADU – clasa a VIII-a – PREMIUL I “ Concursul județean de matematică ”Olimpic pentru o zi” ( Prof. îndrumător: Nemțanu Sorina )
  • CIUREA IOANA – clasa a VI-a – MENȚIUNE“ Concursul județean de matematică ”Olimpic pentru o zi” ( Prof. îndrumător: Nemțanu Sorina )
  • MARDARI MIHAI-RADU – clasa a VIII-a – MENȚIUNE “ Olimpiada de chimie“ faza județeană ( Prof. îndrumător: Dandu Doina )

2007

  • Mardari Radu, clasa a VII-a B – Mentiune la faza judeteana a olimpiadei de biologie. ( Prof. îndrumător: Petcu Georgiana )
  • Onisoru Stefan, clasa a VII-a B – Locul 3 la concursul de chimie si chimie aplicata Petru Poni, faza judeteana.( Prof. îndrumător: Dandu Doina )
  • Mardari Radu, clasa a VII-a B – Mentiune la concursul de chimie si chimie aplicata Petru Poni, faza judeteana. ( Prof. îndrumător: Dandu Doina )

2006

  • Rusu Bogdan – 10 la disciplina istorie la Testarea Nationala – 2004
  • Barzu Dana – 10 la disciplina istorie la Testarea Națională (eleva la liceul ”Vasile Lupu” (Pedagogic) Iași)
  • Ivan Elena – 10 la disciplina Istorie la Testarea Națională (elevă a aceluiași liceu). Elevii au fost îndrumați de prof. C-tin Cășăriu.
  • Părău Anca (eleva la liceul ”Mihai Eminescu” Iași) și Vîntur Andreea – au beneficiat de o bursa acordată de fundația Pro Ruralis din Iași, înființată de ziarul Monitorul de Iași și Inspectoratul Județean (2001).
  • Necula Ligia și Pintilie Alexandra (10 la disciplina istorie la Testarea Nationala 2006; sub îndrumarea prof. Laura Ciobanu) – actual eleve (în clasa a IX-a, profil ”Științele Naturii”) ale liceului ”Mihail Sadoveanu” Pașcani;
  • Părău Laura – elevă (în clasa a IX-a profil ”Științele Naturii”) a liceului ”Mihail Sadoveanu” Pașcani. (Pe parcursul anilor școlari s-au remarcat ca eleve deosebite, înclinate spre studiu, obținând la finalul fiecărui an școlar rezultate deosebite).

2005

  • PÎRLEA ROXANA-ESTERA – clasa a VII-a – – PREMIUL al III-lea“ Olimpiada de biologie“ faza județeană ( Prof. îndrumător: Doroftei Cristina Maria )

2004

  • Bordeianu Andrei-Ionuț, – clasa a VIII-a — MENȚIUNE – Olimpiada de chimie“ faza județeană ( Prof. îndrumător: Dandu Doina )